O KIM/Aktualności: linia
Krajowy Instytut Meteorologii uruchomił nowy portal     Data publikacji: 2012-07-31

Profesjonalne prognozy pogody krótko i długoterminowe, najważniejsze parametry stanu atmosfery, ostrzeżenia pogodowe i wiele innych będzie dostępne dla wszystkich sympatyków żeglarstwa i miłośników sportów wodnych. 

Nowo powstały portal pogodowy PogodaDlaZeglarzy.pl to inicjatywa, której główną ideą jest zwiększenie bezpieczeństwa na wodach morskich i śródlądowych. Wieloletnie doświadczenie meteorologiczne, a także współpraca z wieloma ośrodkami żeglarskimi w kraju, uświadomiła nam potrzebę stworzenia portalu dedykowanego ludziom związanym z żeglugą oraz właścicielom marin i portów. 

Portal PogodaDlaZeglarzy.pl to przede wszystkim wiarygodność danych i niezawodność systemu. Wszelkie dane pogodowe, których używamy do naszych prognoz pochodzą z najbardziej godnych zaufania źródeł – m.in. z NOAA (the National Oceanic and Atmospheric Administration). Stałe monitorowanie wszystkich danych oraz modeli prognostycznych zapewnia działanie systemu 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku.

Przejrzysty i czytelny układ portalu sprawia, że poszukiwanie pożądanych informacji nie przysparza użytkownikom kłopotów. Naszym celem było stworzenie serwisu, który w maksymalnie możliwy sposób ułatwi poruszanie się oraz wyszukiwanie informacji. 

Ponadto, na portalu uruchomiliśmy usługi, które są niezbędne szczególnie dla żeglarzy. Profesjonalne, synoptyczne prognozy pogody wysyłane za pomocą wiadomości SMS oraz ostrzeżenia pogodowe informujące o nagłych i gwałtownych zmianach warunków atmosferycznych , to nieodzowna pomoc w każdej sytuacji. Prognozy pogody oferowane przez nasz portal obejmują swym zasięgiem wszystkie najważniejsze akweny w Polsce. 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na nasz nowy portal.

 
obrazek


Pozostałe aktualności: linia
obrazekRoman Paszke przerywa rejs     Data publikacji: 2013-02-01

W piątek 1 lutego 2012 Roman Paszke podjął trudną decyzję... po kilkudniowej walce uznał wyższość żywiołu i przyznał, że jest już na tyle wyczerpany, że nie jest wstanie dalej kontynuować tej nierównej walki. Patrząc na prognozę wiatru na najbliższe dni w okolicach Przylądka Horn, decyzja Romana Paszke wydaje się być jak najbardziej zrozumiała i słuszna. Ryzyko utraty zdrowia i uszkodzenia jachtu było bardzo duże (zbyt duże).

obrazekKpt. Roman Paszke ponownie na trasie     Data publikacji: 2013-01-08

7 stycznia 2013 roku o godzinie 18:14:07 UTC (20:14:07 czasu polskiego) Roman Paszke rozpoczął kolejną próbę pobicia rekordu dookoła świata.

 

obrazekRejs 50-lecia TRÓJKI - Kuba Strzyczkowski na Atlantyku zakończony sukcesem!     Data publikacji: 2013-01-03

9 grudnia 2012 r., tuż przed godziną 3 rano czasu polskiego, jacht Delphia Trójka z Kubą Strzyczkowskim zacumował w marinnie Pointe a Pitre na Gwadelupie.

Tym samym zakończył się  REJS KUBY przez Atlantyk – „Szlakiem Kolumba” w  520 rocznicę odkrycia Karaibów, dedykowany 50-tym urodzinom radiowej Trójki (PR SA III).

Cały REJS KUBY trwał nieco ponad 30 dni. Przepłynięta odległość to 3,600 mil morskich (6,700 km.).
K

obrazekHuragan Isaac dociera do wybrzeża Stanów Zjednoczonych     Data publikacji: 2012-08-29

28 sierpnia 2012, burza tropikalna Isaac osiągnęła stadium rozwoju huraganu pierwszej kategorii. Jest to pierwszy tak silny huragan docierający do wybrzeży Stanów Zjednoczonych w tym sezonie. Zgodnie z prognozą, huragan Isaac, uderzył w pierwsze zabudowania na lądzie w Lousianie i Mississippi w nocy z wtorku na środę. Zdjęcie zrobione przez satelitę Terra, w dniu 28.08.2012 o godz. 1630 UTC przedstawia huragan Isaac znajdujący się nad Zatoką Meksykańską.

obrazekUczestnicy Regat Poloneza 2012 zadowoleni z osłony meteorologicznej     Data publikacji: 2012-08-16

W ramach XIII Regat Poloneza odbywających się na trasie Świnoujście-Christianso-Świonujście portal PogodaDlaZeglarzy.pl (wraz z Krajowym Instytutem Meteorlogicznym) odpowiedzialny był za osłonę meteorologiczną i nawigacyjną uczestników regat.

obrazekWsparcie meteorologiczne podczas XIII Regat Polonez Cup     Data publikacji: 2012-07-23

Bałtyckie Regaty Samotnych Żeglarzy o Puchar Poloneza to jedna z najstarszych imprez regatowych w Polsce. Początki sięgają 1973 roku...

obrazekOsłona meteorologiczna podczas regat Tall Ships’ Races     Data publikacji: 2012-07-23

Zespół Pogody dla Żeglarzy wraz z Krajowym Instytutem Meteorologii dostarcza aktualną prognozę pogody podczas rejsu...

obrazekKrajowy Instytut Meteorologii w TVP     Data publikacji: 2012-07-13

2 lipca w popołudniowym wydaniu Faktów TVP Wrocław wystąpili programiści z Krajowego Instytutu Meteorologii.

 

obrazekKomunikaty pogodowe w rejsie dookoła świata     Data publikacji: 2011-11-29

Zespół Krajowego Instytutu Meteorologii jest odpowiedzialny za przygotowanie prognoz i komunikatów meteorologicznych w próbie bicia rekordu w samotnym rejsie dookoła świata

obrazekAktualna pogoda dla Narodowego Centrum Żeglarstwa     Data publikacji: 2011-08-03

Narodowe Centrum Żeglarstwa z siedzibą w Gdańsku, ufając naszemu doświadczeniu, zwróciło się do nas z prośbą o dostarczanie aktualnej prognozy pogody na swoją stronę.

obrazekMistrzostwa Polski w klasie Star     Data publikacji: 2011-07-10

W dniach od 14 do 24 lipca 2011 w ramach XII edycji Gdynia Saling Days odbędą się kolejne Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w klasie Star.

Krajowy Instytut Meteorologii

Jest ośrodkiem badawczym zajmującym się przetwarzaniem i analizą danych pogodowych generowanych m.in. przez numeryczne modele prognostyczne. Głównym celem działania Instytutu jest dostarczanie mieszkańcom Polski (i innych regionów świata) możliwie jak najbardziej precyzyjnych i rzetelnych prognoz pogodowych.

Pracownikami Instytutu są osoby z wieloletnim doświadczeniem meteorologicznym oraz programistycznym. Unikatowe połączenie wiedzy meteorologicznej z zaawansowanymi technikami programistycznymi umożliwia nam dostarczanie niezawodnych i zaawansowanych usług meteorologicznych do szerokiego grona odbiorców (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych).

Wśród odbiorców naszych usług są między innymi ośrodki żeglarstwa w Polsce, służby i podmioty sektora publicznego, organizacje komercyjne, indywidualni żeglarze i podróżnicy. Nasi specjaliści opracowują aktualne prognozy oraz zapewniają wsparcie serwisu 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku. Ponadto, osobny zespół programistyczny, który odpowiedzialny jest za przygotowanie modeli prognostycznych, stale pracuje nad rozwijaniem własnych systemów oraz technik prognozowania.

Zbierane, przechowywane i przetwarzane przez nas dane meteorologiczne są gwarantem wysokiej precyzji i jakości prognoz zarówno tych krótko, jak i długoterminowych. Prognoza pogody jest aktualizowana w naszym serwisie na bieżąco oferując zawsze najświeższe i najbardziej wiarygodne informacje prognostyczne.

logo
Ostrzeżenia pogodowe: linia
Brak ostrzeżeń